З ювілеєм, рідна школо!

                               (стаття в газету"Шахтар Марганця")

                                                           
      У жовтні відбулося справжнє свято, величне й незабутнє,- тридцята осінь завітала до СЗШ№9. Розділити радість небуденної події разом з ювілярами прибули почесні гості. Калейдоскоп десятиріч, калейдоскоп поколінь промайнув перед очима присутніх й знову ніби повернув  у далекий 1986 р., коли гостинно відчинила двері новозбудована школа, оточена тендітними берізками. Гаряча хвиля спогадів, почуттів сповнює серце-і ось ми, ще школярі, стоїмо на лінійці разом з батьками, на подвір’ї школи веселкою виграють букети квітів, заклично лунає перший дзвоник ,закликаючи до світлих, просторих класів…Як це давно було, а ніби вчора…  
        І всі ці роки на чолі школи був незмінний керівник, тож не дивно, що в нашому місті СЗШ№9 традиційно називають «школою Фролова». Олександр Іванович-учитель вищої категорії, «Відмінник освіти України», педагог від Бога й новатор за стилем керівництва. Впевнено прокладає шлях до вершин досконалості, оминаючи рифи рутинності та байдужості, й дружній колектив школи. Девізом педагогічного та учнівського колективу є слова: «Пам’ятай, школа №9-школа, в якій навчати й навчатися –престижно й відповідально».                                            На сьогоднішній день у школі навчається 573 учня, працює 36 педагогів, з них 3-«Відмінник освіти України», 13-«Вчитель-методист»,7- мають вищу кваліфікаційну категорію,15-другу, 4-спеціаліст.Вчителів нагороджено Грамотами Міністерства освіти і науки України, 60% отримали Грамоти управління освіти і науки, грамоти відділу освіти.З перших днів школа взяла курс на новаторство в усіх аспектах шкільного життя. Саме «дев’ята» була першопрохідцем у таких починаннях, як рівневе навчання, парламентська учнівська республіка, дискусійний клуб, створенння власного гімна, прапора, герба.З 2001р. в СЗШ№ 9 впроваджується вивчення інформатики з 1 по 11 класи, нині в школі 2 комп’ютерні класи, мультимедійний центр. Учителі широко застосовують ІКТ на уроках.У 2005р. управління освіти нагородило школу за активне впровадження сучасних комп’ютерних технологій у традиційне навчання.Педагоги брали участь у дослідницько-експериментальній роботі «Використання Інтернет- та медіа-освітних технологій у НВП сучасної школи та їх вплив на становлення інноваційної особистості».У проекті «Відкритий світ»на кращий мультимедійний урок стали переможцями ІІ етапу конкурсу.Колектив школи регулярно бере участь в Міжнародних виставках «Інноватика в освіті», «Сучасні заклади освіти». Саме у СЗШ№9 розроблено зошити-конспекти для учнів з інформатики, астрономії, фізики, російської мови, економіки, зошити-методичні рекомендації для вчителів.
         Не відстають у досягненнях від своїх керівників й учні школи, щороку виборюючи відмінні й добрі результати у Всеукраїнських олімпіадах з базових навчальних дисциплін, у Міжнародному конкурсі з української мови ім.Яцика, отримують дипломи учасників та переможців у Всеукраїнських конкурсах «Соняшник», «Левеня», «Кенгуру», «Колосок», «Патріот», «Грінвіч».Учні школи захищають свої науково-дослідницькі роботи в МАН. У СЗШ№9 дружний, згуртований колектив, 30%  якого-це випускники, які повернулися в рідні стіни вчителями й тепер вже самі переливають любов до знань у юні серця. Учні можуть розвивати свої творчі здібності в різних напрямках,адже в школі діють 11 гуртків.Успішно діє у школі гурток комп’ютерного дизайну «Веселка». Жюрі щорічно відзначає високу виконавчу майстерність театральної студії « Мельпомена», танцювального колективу «Калинонька , вокального гуртка « Акорд». Учні стають дипломантами Всеукраїнських фестивалів творчості дітей з комп’ютерної графіки(Білих С.,Лисенко Є.,Козак Д.), обласному конкурсі з інформаціонних технологій «Капітошка»(Лисенко Є.,Козак Д.)Багато дітей-лауреати конкурсу «Обдаровані діти-надія Марганця».
          СЗШ№9 –один з кращих навчальних закладів, виділяється серед інших шкіл високим творчим потенціалом учнів, педколективу ,високим рівнем усіх заходів, які проводяться в стінах школи. От і в цей ювілейний день свято було проведено у формі подорожі шляхами життя, шляхами спогадів.Одразу при вході гостям запропонували зав’язати стрічечку з побажаннями  на імпровізованому дереві бажань.Під час святкування зачаровувало все: душевні пісні у виконанні учнів разом з батьками –випускниками, вальс-ностальгія одинадцятикласників із вчителями, які повернулися до стін школи, приємна невимушена атмосфера вечора.З цікавістю всі присутні переглянули слайди з фотографіями будівництва та відкриття школи, поринаючи у щемливі спогади, поверталися у роки, сповнені молоднечого запалу, оптимізму, невтомної праці. По-родинному тепло відбувалося свято, зворушливо було спостерігати, як з екрану передавали свої побажання випускники різних років. Найщиріщі вітання школі- ювіляру , вчительському та учнівському колективу звучали від почесних гостей. Теплі слова вдячності прозвучали на честь вчителів, які все життя присвятили дітям, а тепер на заслуженому відпочинку. Всі присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять колег, яких забрали роки. У переспіві вітальних промов  з теплими словами вдячності звернувся до присутніх директор школи, подякував колегам, гостям свята. Номери змінювалися номерами, спогадами гостей, невимушеними жартами, лунали урочисті поздоровлення.Крім теплих зичень, шкільна родина отримала від почесних гостей цінні подарунки для школи.Після урочистої частини свята гості завітали до виставки композицій ужитково-прикладного мистецтва, приурочену до іменин школи, а також розглянули стенди з фотографіями ветеранів праці, цікавих моментів шкільного життя, які навічно закарбувались . Швидко промайнув час.Та не завершилися зворушливі спогади.Рости й процвітай надалі, рідна школо!...

                                                           Козиряцька Т.Г.,
                                                           випускниця СЗШ№9, вчитель-філолог




Комментарии

Популярные сообщения из этого блога